Голова ФПУ Григорій Осовий надіслав лист Прем’єр-міністру України — Гройсману В.Б.

Своїм листом Григорій Осовий- голова Федерації профспілок України, повідомив В.Б. Гройсмана – прем’єр – міністра України, що залишається не виконаними протокольне доручення центральним органам виконавчої влади, яке було прийнято на зустрічі с представниками ФПУ, в м. Києві 6 липня ц.р. під час Всеукраїнського маршу протесту профспілок,  «зокрема- профспілки не отримали до 1 вересня законопроект щодо реформування системи оплати праці;

— не забезпечено актуалізації списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, занятість в яких дає право за віком на пільгових умовах;

— створена міжвідомча робоча група з опрацювання пропозицій щодо перегляду цін на природний газ не провела жодного засідання.

         Зазначені проблемні питання були відображені й у підписанні 23 серпня ц.р. Генеральній угоді на 2016-2017 роки, деякі положення якої вже порушено, зокрема:

— не забезпечено до 1 вересня 2016 року погашення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах державної форми власності та на тих підприємствах, де частка державної форми власності перевищує 50%, не менш ніж на 50% від обсягів заборгованості, що склалася станом на 1 січня 2016 року (пункт 2.25). За офіційними даними Держстату станом на 1 вересня ц.р. заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах державної форми власності зросла до 236,3 млн. грн..проти 198 млн.грн. на 1 січня.

— в проекті Державного бюджету України на 2017 рік не реалізовано норми щодо зменшення грошового розриву між розмірами мінімальної заробітної плати та базового тарифного розряду ЄТС на рівні, що перевищує прогнозний індекс споживчих цін (пункт 2.29.). Цей показник у проекті Держбюджету -2017 залишається, як і у 2016 році, на рівні 265 грн. при прогнозному рівні інфляції у 8,1%.

         Крім того, Урядовою стороною не виконуються у повному обсязі рішення Примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (конфлікту) на національному рівні з Кабінетом Міністрів України, зокрема щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, розробки додаткових механізмів забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, актуалізації наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних та демографічних груп населення для визначення прожиткового мінімуму тощо.

         Разом з тим, із засобів масової інформації стало відомо про скасування державного регулювання цін на соціальні продукти.

         Профспілки розуміють необхідність приведення цін на природний газ до економічно обґрунтованого рівня задля забезпечення енергетичної незалежності країни та подолання корупції в енергетичному секторі. Водночас, прийняте рішення не викликає підтримки у працюючих у зв’язку з тим, що заробітна плата навіть кваліфікованих працівників не забезпечує належного рівня доходів, який би дозволив сплачувати комунальні платежі без допомоги держави. Разом з тим, у м. Києві під діє субсидій підпадає лише 1/5 частка домогосподарств, решта має оплачувати комунальні платежі у повному обсязі.

       На вимогу членських організацій Президія ФПУ 30.09.2016 розглянула стан виконання вимог профспілок і, відзначаючи їх невиконання, прийняла рішення про продовження колективних дій на захист прав працюючих, зокрема, про проведення 20 жовтня ц.р. під час розгляду проекту Державного бюджету України на 2017 рік у першому читанні Всеукраїнської акції протесту, а у разі невиконання вимог профспілок – оголосити передстрайковий стан.

         Водночас, з метою пошуку ефективних рішень задля запобігання поширенню конфлікту та загостренню протестних настроїв у трудових колективах, за дорученням Президії ФПУ звертаюсь до Вас, шановний Володимире Борисовичу, з пропозицією провести у першій половині жовтня ц.р. за Вашої участі та участі членів Кабінету Міністрів України зустріч з широким профспілковим активом всіх галузей та регіонів України».