У Верховній Раді України збираються відновити пенсійну справедливість

Народні депутати збираються диференціювати пенсії залежно від наявного страхового стажу та розміру сплачених внесків.

Пропонується, зокрема, застосовувати величину оцінки одного року страхового стажу у розмірі:

— 1,35% — за загальний період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування до 25 років;

— 1,5% — за загальний період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування від 25 до 35 років;

— 2,2% — за загальний період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування 35 років.

Також передбачено підвищення у півтора рази розміру страхового стажу за час роботи зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів, зайнятість на яких давала і дає право на пільгову пенсію.

Пропонується враховувати середню зарплату (дохід) в Україні при обчисленні коефіцієнта заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, не за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням або перерахунком пенсії.

Окрім індексації пенсії, щороку до 1 березня запропоновано здійснювати перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. При цьому показник середньої зарплати, який застосовується для обчислення пенсії, щороку пропонується збільшувати на коефіцієнт, що відповідає 100 % показника зростання середньої зарплати, з якою сплачено страхові внески.

Зміни передбачено законопроектом № 7273 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо відновлення пенсійної справедливості)». Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.