25 ЛЮТОГО У КИЄВІ ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

25 лютого 2020 року у м. Києві  представники Добропільської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України прийняли участь у Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України, на яку були запрошенні
Президент України, Прем’єр-міністр України, Міністр енергетики та захисту довкілля України, генеральний директор компанії ДТЕК, губернатори та мери шахтарських  вугільних регіонів, народні  депутати  України, роботодавці паливно-енергетичного комплексу України, керівники вугледобувних підприємств, Федерації профспілок України.

Під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі України, Президент України Володимир Зеленський заявив, що проблеми вугільної галузі є максимально критичними та потребують нагального вирішення. Глава держави зауважив, однією з таких нагальних проблем є заборгованість з виплати заробітної плати гірникам державних шахт, і вона має бути вирішена найближчим часом.

 «Дехто з виступаючих говорив, що це борг із зарплати, починаючи з 2014-2016 років, і сьогодні це – понад 1 мільярд, а невдовзі буде півтора мільярда. Тому даю доручення — в найближчі два місяці – березень, квітень – закрити повністю всі борги перед шахтарями.

Якщо не будемо це закривати і пропустимо хоч одну добу, тоді, мені здається, буде справедливо, якщо весь уряд не отримуватиме заробітну плату за ці місяці», – наголосив В.Зеленський. Президент України Володимир Зеленський анонсував створення національної програми справедливої трансформації вугільних регіонів, зазначивши, що жодна шахта не буде закрита, поки у людей не з’явиться нова робота. Він зазначив, що це буде головним принципом плану трансформації вугільних регіонів, який розроблятиме Міністерство розвитку громад і територій.

«Жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нову роботу, безпечну та з гідною оплатою. Спочатку нові робочі місця для цих людей, тільки потім ми почнемо говорити про щось інше», — підкреслив Зеленський.

За словами Володимира Зеленського, серед питань, які мають бути розв’язані невідкладно, – імпорт вугілля та електроенергії.

«Про який імпорт може бути мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки. Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. А якщо якась марка у нас не добувається – тільки тоді ми можемо піднімати питання імпорту цієї марки. І це термінове завдання», – зазначив він.

«Поступово ми маємо створювати соціально-економічні можливості для розвитку вугільних регіонів, для цього Міністерством розвитку громад і територій буде розроблена національна програма справедливої трансформації вугільних регіонів.

Головний принцип: жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримують нової роботи безпечної та з гідною оплатою. Також програма має вирішити питання доступу до освіти для дітей шахтарів через створення стипендіального фонду», — зазначив В.Зеленський.

Всеукраїнська нарада працівників вугільної галузі організована за ініціативи Профспілки працівників вугільної промисловості України. У ній взяли участь Міністр енергетики та захисту довкілля України, генеральний директор компанії ДТЕК, губернатори та мери шахтарських  вугільних регіонів, народні  депутати  України, роботодавці керівники вугледобувних підприємств, Федерації профспілок України.